Arama:

Ofis koltuk mekanizması : Ofis koltuğunun en önemli parçasıdır. yani beyni denilebilir. Koltuğunuzun alçalması yükselmesi, yaylanması, geriye yaslanması ayarıları gibi birçok ayar bu parça sayesinde yapılır. Onlarca farklı model ve özellikte mekanizmalar vardır. En ucuz koltuk ile en pahalı koltuk mekanizması arasında kalite ve fonksiyon farkı vardır. Tek kollu mekanizma, çift kollu mekanizma, sabit mekanizma, kuyruklu mekanizma, senkron mekanizma, yarasa mekanizma gibi farklı tiplerde ofis koltuk mekanizması vardır.

Ofis koltuk mekanizmalarında meydana gelen arızada tamir pek mümkün değildir. Fırın boyalı ve çoğu da pres ile montaj edilmiş mekanizmaların kırılma sonucu oluşan çatlakların kaynak ile tamir edilmesi sorunu çözmez. Ofis koltuk mekanizma arızalarında tamir çözümü parça değişimi ile mümkündür.

Ofis koltuk mekanizması arızaları ve çözümleri : Amortisör ile mekanizmanın birleştiği ve mekanizmaya kaynatılan konik metal bileziğin kaynak yerin çatlaması en sık görülen arızalardandır. Bu kaynak kırılması sonucu koltuk dengede duramaz ve kullanılamaz. Kaynak kesin çözüm olmaz. Parçanın değişimi en sağlık çözümdür.Bir diğer sorunda koltuğun arka yaslanma mekanizmasının kırılmasıdır. Buna benzer mekanizma kırılmalarınada tamirat parça değişimi ile sonuçlanmaktadır.

Open chat
HOŞGELDİNİZ NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ ?