Arama:
Ofis Koltuk Amortisörü Nasıl Değiştirilir ?

Ofis koltuklarımız uzun zaman kullandığımız koltuklardandır. Birçok sebebe bağlı olsa da zamanla arızalanıp tamir gerektirebilmektedir. Amortisörler, kullandığımız ofis koltukların istediğimiz yükseklikte kalmasını sağlayan en önemli parçalardan biridir. Arızalandığı zaman aşağıdan yukarıya çıkmamakta, yukarıya kaldırıldığımızda kendiliğinden aşağı inmekte sabitleme pozisyonda durmama gibi arızalar ortaya çıkmaları bilmektedir. o zaman ofis koltuğu amortisör değişimini nasıl yapacağız? Ofis koltuk amortisörünü aldık değişimini kendimiz evde, ofiste değiştirbilirmiyiz? Kolay olarak evde ofiste Büro koltuk amortisör değişim, ofis koltuğu amortisör değişim işlemini kısaca anlatmaya çalışalım. Gerekli malzemeler : uygun ölçüde amortisör, çekiç, pas söküce, yağlayıcı (WD40),

a. Önce ofis koltuğunumuzu ayakları yukarıya gelecek şekilde bir sandalyenizi üzerine ters biçimde koyalım. Ofis koltuğumuz koyduğumuz sandalye bir örtü serelim ki koltuk ve sandalye zarar görmesin. koltuğun sağlam bir şekilde sandalye ye oturduğundan emin olalım.

b. Ofis koltuk amortisörün mekanizmaya bağlandığı yere, deliğe pas sökücü yani yağlayıcı sıkalım. Pas sökücü ayak ile amortisörün ayrılmayısını kolaylaştırır.

c. Ofis koltuğununuzun amortisörünü tutarak, ofis koltuğunun ağırlığını dengeleyerek amortisörün mekanizma ile birleştiği yere yakın bir bölgeye çekiçle vuralım. Bu bölgeye çekiz darbelerinin koltuk mekanizmasına zarar vermemesine dikkat edelim. Ofis koltuk Amortisör yerinden gevşeyene kadar ağrır ağır vurmaya devam edilmeli. koltuk Amortisör mekanizmadan çıktığında çekerek çıkartabilirsiniz.

d. Ofis koltuğunun ayağını amortisörden ayırmak için amortisör aşağı gelecek şekilde masaya ya da altı boş bir yere ayağı yerleştirelim. Burada dikkat etmemiz gereken şey amortisör çıkıp düştüğü zaman zarar gelmeyecek uygun bir zemine düşmeli. Daha sonra amortisörün ayak ile birleştiği noktadan amortisörün tabanına vurmaya başlayın. Amortisöre zarar vermemeye çalışalım. ofis koltuk piston yıldız ayaktan ayrılana kadar hafifçe vurmaya devam edelim.

Ofis koltuk amortisörü nasıl değiştirilir?

Gösterilen sonuç sayısı: 7

Open chat
HOŞGELDİNİZ NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ ?