Ofis koltuk amortisör arızaları

Ofis koltuk amortisörü tamirleri; Ofis koltuğu amortisörü parçaları değişimle sonuçlanmaktadır. İstenirse firmamızca amortisör değişimi yapılmasını isteyebilirsiniz. İsterseniz de ofis koltuk amortisörü satın alarak kendinizde değiştirebilirsiniz Firmamız değişim konusunda sizlere ücretsiz telefon desteği vermektedir. Türkiye geneli ofis koltuğu amortisör satışımız vardır ve kargo ile gönderilir. Ofis koltuk amortisör çeşitleri,

Oyuncu koltuk ve ofis koltuk amortisör değişimi 20*25 dakika süren bir işlemdir Oyuncu kotluk  mekanizma değişim  Maliyeti, Ofis Koltuk Mekanizma Değişim Maliyeti, Koltuk modeline bağlı olarak oyuncu koltuğu ve Ofis koltuğu amortisör değişimi yerinde  yapılabilmekte maliyetleri değişmektedir. İletişim : 0532 709 30 28

Açıklama

Ofis Koltuk Amortisörleri değişimi Nasıl Yapılır?
Ofis Koltuk amortisörü mekanizma ve ayaktan çıkartma, sökme nasıl yapılır kısaca,

✅ koltuk amortisör kaliteleri

80 lik Amortisörü, 100 lük Amortisör, 120 lik Amortisörü, 140 lık Amortisör, 200`lük amortisörü ölçüleri mevcuttur.
Ofis Koltuğu Amortisörü veya Pistonu görevi nedir ? / kullanımı veya görevi nedir?
Koltuk Amortisörünün Bozulduğunu Nasıl Anlarsınız?
Koltuk Amortisörü Tamir Edilebilir mi?
Koltuk Amortisörü Değişimi Nasıl Yapılır mı?
Koltuk Amortisörünün Kalitesinedir?
Koltuk Amortisörü Ölçüleri nelerdir?,
Sağlam Amortisör Nasıl Sökülür? gibi sorunlara cevap vermeye çalışalım.

✅ Koltuk amortisörünü sökerken nelere dikkat etmeliyiz?

Ofis Koltuğu Amortisörünün Ayarı Nasıl Yapılır?
Ofisiniz veya evlerinizde kullanılan çalışma koltukları, oyuncu koltuğu, ofis koltuğu, bilgisayar koltuğu gibi birçok döner koltuk çeşitlerinde amortisör kullanılır. Mekanizma koluna bastığınızda otururmuş olduğunuz koltuğun yükseklik seviyesini istediğiniz seviyede ayarlamanızı sağlayan ofis koltuğu yedek parçası amortisördür. Halk arasında zaman zaman piston olarak da adlandırılır. Dış görünüm itibariyle 4 farklı parçadan oluşur. Bu parçalar Siyah gövdesi, gövde altındaki emniyet vidası, piston borusu ve harekete geçiren kırmızı, mavi, beyaz gibi çeşitli renklere sahip olan kilittir. Amortisörün içeriğinde ise gaz ve çeşitli mekanizmalar bulunur. Ofis Koltuğu amortisörü değişimi nasıl yaparım anlatmadan önce gelin bir inceleme yapalım.

✅ Amortisörü Çeşitleri ve Kaliteleri,

Kullanılan tüm cihazlarda olduğu gibi koltuk amortisörlerde koltukların amacına uygun kullanılması için farklı ölçülerde ve kalitelerde üretiliyor. Bu kalite ve ölçüler ise amortisörleri sınıflandırıyor. Amortisörler genellikle beş farklı sınıfta göze çapar. Bunlar 80lik amortisör 100lük amortisör, 120lik amortisör, 140lık amortisör ve 200lük amortisördür.

80 lik Koltuk Amortisör
Müdür koltukları ve Çocuklar için üretilen küçük boyutlu ofis koltuğu modellerinde kullanılmak üzere üretilir. 100 lük Koltuk Amortisör, 120 lik Koltuk Amortisörü, 140 lık koltuk amortisörler
Üretilen ofis koltuğu gövde ölçüsüne göre bu üç amortisör sınıfından hangisinin kullanılacağına karar verilir. Genellikle bu ölçüler ofis koltuğu, çalışma koltuğu ve bilgisayar koltuğu modellerinde kullanılırlar.
200`lük Amortisörü kullanım alanı,
Laboratuvar ve Döner koltuk modellerine yükseklik kazandırmak için kullanılır. Normal ofis koltuklarına oranla daha yüksekte kullanılan bar taburesi gibi ürünler için tercih edilir.
Ofis Koltuk Amortisörün Kalitesi,
Ofis koltuklarında amortisörün kalitesini belirleyen  temel maddeler gövdesini oluşturan malzeme ve içeriğindeki gaz kalitesine göre değişkenlik gösteriyor. Genelde iki tip üretiliyor. Gövde altındaki emniyet vidasının altındaki saçı kaynatarak veya kapak olarak montajlı üretiliyor. Kapak olarak montajlanan tipte bir amortisöre varsa bozulduğunda çıkarması diğerine göre daha zordur. Amortisörün gövde yapısı sağlam ancak kalitesine etki edecek bir başka unsur gazdır. Bu gaz yağ ile birlikte sızdırmaz bir boru içerisinde bulunur. Gaz kalitesi class1, class2, class3 class4 olarak sınıflara ayrılmaktadır.
Ofis Koltuk Amortisörü Ölçüleri
Ofis koltuk amortisör ölçüleri ve koltuklara montajlanma şekilleri standarttır. Ölçüler ve koltuğa montaj işlemin şekli marka ve modelle bağlı değişmez. Değişen şey amortisörün kalitesidir. Silindir şeklinde olan amortisör uç kısımları koniktir. Amortisörün siyah olan gövde kısmı koltuk ayağına kolay bir şekilde yerleşir. Renkli emniyet tuşu ucu da aynı şekilde koniktir ve ofis koltuğu mekanizmasına kolay bir şekilde yerleşir. Zamanla kullandıkça konik olan uçları montajı yapıldığı deliklere kullanıcı ağırlığından dolayı iyi girer ve bir noktada sabitlenir. Bu nedenle ayak ve mekanizmaya geçmeli olarak kolayca montaj yapılan amortisörler, bozulduğunda çıkartması biraz zaman alabilir.

Ofis Koltukların Amortisörü veya Pistonu Ne İşe Yarar? /Görevi Nedir?
Koltuk Amortisör veya diğer adıyla koltuk pistonunun başlıca görevi, ofis koltuğu kullanıcısının boyu ile masa yüksekliğinin, kullanıcının rahat hissettiği yükseklik seviyesinde sabit tutmasıdır. Aynı zamanda masa üzerinde bulunan bilgisayar ekranı ile kullanıcının göz hizasının aynı yükseklik seviyesinde ayarlanabilmesi için kullanılır. Aynı zamanda 360 derce dönmeyi sağlar bu nedenle kullanıcılar çoğu zaman ofis koltuklarını döner sandalye olarak anımsarlar. Bu sayede koltuk amortisörünün, ofis ve çalışma alanlarımızda olumlu katkıda bulunduğunu söyleyebiliriz. Yeni bir koltuk amortisörüne ihtiyacınız varsa satın almak için bizi arayınız.

Ofis Koltuk Amortisörünün Bozulduğunu Nasıl Anlarız?
Ofis koltuğu ve çalışma sandalyenizi kullanırken bazı sorunlarla karşılaşıyorsanız. Bunlar koltuk amortisörün arızalandığının belirtileridir. Bu sorunlar ise şunlardır;

Koltuğunuz Kendiliğinden aşağı doğru inmeye başlıyorsa.
Koltuk Mekanizma koluna basıldığında hiç hareket etmiyorsa,
Ofis koltuğunuzu kullanırken bir süre sonra yavaşça aşağı doğru kendiliğinden iniyorsa.
Mekanizma koluna basmadan ofis koltuğu kendiliğinden yükseliyorsa,
Ofis koltuk mekanizma koluna basmadan kendiliğinden yükseliyor ve siz oturunca iniyorsa.
Bu sorunlar baş gösteriyorsa koltuk amortisörü bozulmuş değişimi yapmanın zamanı gelmiştir.

Ofis Koltuk Amortisörü Tamir Edilebilir mi?
Ofis koltuk Amortisör tamir edilmez, kullandığınız ofis koltuğundan memnunsanız yalnızca amortisörü yenisiyle değişimi uygun olur ofis koltuğunuz kullanmaya devam edebilirsiniz.

✅ Koltuk Amortisörü tamiri ve Değişimi Nasıl Yapılır?
Yukarıda belirtilen amortisörün arızalarından birini yaşıyorsanız amortisörün bozulduğunu gösteriyor. Ofis koltuğunuzu tekrar masa yükseklik seviyesine ve göz hizanızı bilgisayar ekranına göre ayarlayabilmeniz için koltuk amortisörün değişimine ihtiyacı vardır.
Bu değişimi Yapmanız için yeni bir amortisör satın almalısınız. Kaliteli bir amortisöre sahip olmak için Bizimle iletişime geçiniz. Koltuk Amortisör değişimine başlamadan önce ev veya ofis ortamında bazı malzemeler ihtiyaç olacak. Bu eşyalar şunlardır;
Bir adet çekiç yeterlidir.
Koltuğun sırt kısmı en boyu kapsayacak genişlik ve uzunlukta kalın bir örtü,
Alınana yeni amortisörünüz size ulaştığında bozuk olan amortisör ile değişimini yapmak için sırasıyla şu adımları izleyin.
Ofis koltuğunuzun sırt kısmı uzunluğu kadar yere kalın bir örtü serin.
Örtü üzerine ofis koltuğunu sırt üstü yatırın. Koltuk ayağı yere temas etmeyecek, yere paralel bir şekilde uzatılacaktır.

Koltuk Mekanizmasındaki koltuk yüksekliğini ayarladığınız kola basın. Amortisör uzasın, Koltuk Amortisörü mekanizma deliğine girdiği yere. Bir miktar makine yağı veya pas sökücü dökünüz, 15-20 dakika kadar bekleyiniz. Sonra amortisörün mekanizma girdiği yer 6cm x 6cm kare sacdan oluşur, amortisörün girdiği bu deliğin kenarlarına çekiçle sağdan ve soldan küçük vuruşlar yapın, ofis koltuğunuzu uzun süre kullanmadıysanız bu yöntem ile mekanizmadan kolayca şekilde çıkacaktır.
Koltuk Amortisörü mekanizmadan çıkardıktan sonra sıra ayağı amortisörden ayırmaya gelmiştir.

Ofis Koltuk yıldız ayağını ters çevirin amortisör merkezine gelmeyecek şekilde üzerine çekiç ile vurun. Eğer sağlam amortisörü çıkartmak istiyorsanız amortisörün merkezine vurmayınız.
Önemli Uyarı!
Ofis Koltuk amortisörünü ofis koltuğu ayağından sökmek için yapmanız gerekenler
Ofis koltuğun-amortisörü sökme yıldız ayaktan çıkarma işlemi.

Eğer ofis koltuğunuzu uzun süre kullandıysanız yuvası konik olan amortisörün iki farklı uçları koltuk mekanizması ve ayağına iyi bir şekilde yerleşmiştir. Bu halde amörtisörü çıkartamayabilirsiniz. Bu gibi durumlar özel teçhizat gerektiğinden ve bu teçhizatları ev ve ofislerde bulmak ve kullanmak mümkün olmadığından ücretli teknik destek ihtiyacınız gerekebilir. Bu nedenle bizimle iletişime geçmenizde yaralı olacaktır.
Kullanmakta olduğunuz Koltuğun Amortisörü yüksekliği ihtiyacınızı karşılamamaktadır, bu sebeple daha büyük boyutta bir amortisör satın alabilirsiniz. Sağlam olan amortisörü değiştirmeniz gerekebilir amortisöre zarar vermemek için amortisörün siyah gövdesi altındaki rondela ve kilide asla çekiçle vurmayın veya asla bu kilidi sökmeyeniz. Önemli Uyarı!

Ofis Koltukların Amortisörünün Ayarı Nasıl Yapılır?
Ofis koltuğu veya bilgisayar sandalyesi montajı yapıldıktan sonra mekanizma ve koltukyıldız ayağındaki deliklere doğru bir şekilde yerleştirdiğinize emin olun. Montaj bittikten sonra ofis koltuğuna oturun mekanizma pedalına basın koltuk aşağı indikten sonra oturmadan mekanizma pedalına basın. Bunu 3-4 sefer tekrarlayın, bu sayede amortisörün mekanizma ve ayak deliklerine tam olarak yerleştiğine ve bozuk olmayan bir amortisöre ve mekanizma sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz.
Koltuk Amortisörün başka bir ayara ihtiyacı olmayacaktır, ofis veya bilgisayar koltuklarınız kullanmaya hazırdır.